Xəzər İnşaat Həftəsinə həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirilib
17 oktyabr tarixində regionun tikinti sahəsindəki ən böyük tədbiri olan Xəzər İnşaat Həftəsinə həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirilib.
Tədbirdə Qarabağ Dirçəliş Fondunun Fandreyzinq və Kommunikasiya şöbəsinin müdiri Pərvin Bağırova, Qarabağ İqtisadi Rayonunda Bərpa, Tikinti və İdarəetmə Xidməti”nin İctimaiyyətlə Əlaqələr şöbəsinin mətbuat katibi Leyla Sarabin, Azercell-in Tərəfdaşlarla Münasibətlər şöbəsinin direktoru Nigar Şıxlinskaya, Xəzər İnşaat Həftəsinin layihə rəhbəri Rəşad Qədimov iştirak edib.
Mətbuat konfransına kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri və sərgilərin təşkilat komitəsinin üzvləri də qatılıb.
Xəzər İnşaat Həftəsi ilə 19-21 oktyabr tarixlərində payız sərgi mövsümünə start veriləcəkdir. Xəzər İnşaat Həftəsi çərçivəsində 3-cü Azərbaycan Beynəlxalq Qarabağın Bərpa, Yenidənqurma və İnkişafı “Rebuild Karabakh”, 28-ci Azərbaycan Beynəlxalq İnşaat “BakuBuild” və 15-ci Yubiley Beynəlxalq İstilik, Havalandırma, Kondisionerləşdirilmə, Su təchizatı, Santexnika və Üzgüçülük Hovuzu “Aquatherm Baku” sərgiləri təşkil ediləcəkdir. Bu tədbirlərlə eyni tarixdə 11-ci Xəzər Beynəlxalq Yol İnfrastrukturu və İctimai Nəqliyyat “Road&Traffic” sərgisi baş tutacaqdır. Beləliklə, ənənəvi sərgi məkanı olan Bakı Ekspo Mərkəzi 4 mühüm tədbirə eyni zamanda ev sahibliyi edəcəkdir.
İnşaat Həftəsində iştirakçılar arasında ümumilikdə Azərbaycan, Almaniya, Belarus, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Böyük Britaniya, Cənubi Koreya, Çexiya, Çin, Finlandiya, Fransa, İran, İspaniya, İtaliya, Hindistan, Qazaxıstan, Litva, Macarıstan, Niderland, Özbəkistan, Rusiya Federasiyası, Sloveniya, Türkiyədən ümumilikdə 370-dən çox şirkət yer alacaq. Sərgilərdə Almaniya, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Çexiya, Macarıstan, Özbəkistan və Rusiya Federasiyası milli və regional stendlərlə təmsil olunacaq.
Ətraflı məlumatı sərgilərə aid sosial şəbəkə hesablarından və rəsmi internet saytlarından əldə etmək mümkündür:

Press conference of the Caspian Construction Week was held
A press conference of the Caspian Construction Week, the largest event in the region's construction field, was held in Baku on October 17.
The event was attended by Parvin Baghirova, Head of the Fundraising and Communications Department of the Karabakh Revival Fund, Leyla Sarabin, Head of the Public Relations Department of the Rehabilitation, Construction and Management Service in the Karabakh Economic Region, Nigar Shikhlinskaya, Stakeholder Relations Director at Azercell Telecom LLC and Rashad Gadimov, the project director of Caspian Construction Week.
Representatives of the mass media and members of the organizing committee of the exhibitions were also present at the press conference.
The autumn exhibition season is about to start on 19-21 October with Caspian Construction Week. The event will include the 3rd Azerbaijan International Restoration, Reconstruction and Development of Karabakh Exhibition - Rebuild Karabakh, the 28th Azerbaijan International Construction Exhibition - BakuBuild, and the 15th Anniversary International Exhibition for Heating, Ventilation, Air-Conditioning, Water Supply, Sanitary and Swimming Pool - Aquatherm Baku. The 11th Caspian International Road Infrastructure and Public Transport Exhibition - Road&Traffic will take place on the same dates. Thus, four significant events will be hosted simultaneously in the Baku Expo Centre, a traditional exhibition venue.
Participating in the set of events will be more than 370 companies from Azerbaijan, Belarus, the Czech Republic, China, Finland, France, Germany, Great Britain, Hungary, India, Iran, Italy, Kazakhstan, Lithuania, Netherlands, Poland, Russian Federation, Slovenia, South Korea, Spain, Türkiye, UAE, Uzbekistan, and other countries. Moreover, national and regional stands will be put up by Germany, Hungary, the Czech Republic, United Arab Emirates, the Russian Federation and Uzbekistan.
For additional information, please visit the exhibition pages in social media or official webpages at: