Azərbaycan sərgiləri marketinqin layiqli elementidir!
Burada maşınqayırma sənayesində on iki şirkətimiz var. Onlar "BakuBuild" sərgisi üçün artıq ənənəvi hala çevrilən stenddə geniş təmsil olunurlar. Biz ildən ilə Azərbaycana cəlb olunuruq və bir neçə şirkətimiz artıq yerli bazarda maşınqayırma seqmentində fəal işləyir. Bu, betonla, su təmizləyiciləri ilə əlaqədardır. Şirkətlər sərgidə olduqca yenidirlər, lakin artıq layihəçi və özəl firmalarla və ya dövlət səviyyəsində əlaqələri inkişaf etdirməyə başlayıblar. Bu yüksək texnologiya şirkətləri sərgiyə artıq şöhrət qazandıqları Almaniyadan xüsusi olaraq gəliblər. Sərgidə ilk dəfə iştirak edən debütantlar var, onlar sağlam ambisiyaya malikdirlər və yerli bazarda möhkəmlənmək arzusundadırlar.
Əlavə etmək istəyirəm ki, Alman pavilyonu ilə on beş ildən çoxdur əməkdaşlıq edirik. Bu, belə də davam edəcək, bu sərgi gələn il üçün dəstək proqramına daxil edilib, ona görə də biz daha tez-tez gələcəyik.
Azərbaycandakı sərgi bizim üçün çox vacibdir, bu, marketinqin layiqli elementidir, biz üç gün ərzində əldə etməli olduğumuz canlı əlaqələrin faydalarını başa düşərək burada bir çox iş adamı ilə görüşürük, ziyarətçilərlə həvəslə tanış oluruq.

Азербайджанские выставки – достойный элемент маркетинга!
У нас здесь двенадцать компаний машиностроительной отрасли. Они широко представлены на стенде, который уже стал традиционным для BakuBuild. Из года в год нас привлекает Азербайджан, и несколько наших компаний уже активно работают на местном рынке в сегменте машиностроения. Это связано с бетоном, с водоочистителями. Компании довольно молодые на выставке, но уже начинают развивать отношения с проектными и частными фирмами или на государственном уровне. Данные высокотехнологичные компании специально приехали на выставку из Германии, где они уже завоевали известность. Есть дебютанты, которые впервые участвуют в выставке, у них здоровые амбиции и стремления закрепиться на местном рынке.
Хочу добавить, что мы с Немецким павильоном сотрудничаем больше пятнадцати лет. Так будет продолжаться и дальше, эту выставку включили в программу поддержки на следующий год, так что мы будем ещё чаще приезжать.
Нам очень важна выставка в Азербайджане, это достойный элемент маркетинга, мы встречаем тут много бизнесменов, охотно знакомимся с посетителями, понимая пользу живых контактов, которыми нужно обзавестись в течение трех дней.