Azərbaycan sərgiləri marketinqin layiqli elementidir!
Burada maşınqayırma sənayesində on iki şirkətimiz var. Onlar "BakuBuild" sərgisi üçün artıq ənənəvi hala çevrilən stenddə geniş təmsil olunurlar. Biz ildən ilə Azərbaycana cəlb olunuruq və bir neçə şirkətimiz artıq yerli bazarda maşınqayırma seqmentində fəal işləyir. Bu, betonla, su təmizləyiciləri ilə əlaqədardır. Şirkətlər sərgidə olduqca yenidirlər, lakin artıq layihəçi və özəl firmalarla və ya dövlət səviyyəsində əlaqələri inkişaf etdirməyə başlayıblar. Bu yüksək texnologiya şirkətləri sərgiyə artıq şöhrət qazandıqları Almaniyadan xüsusi olaraq gəliblər. Sərgidə ilk dəfə iştirak edən debütantlar var, onlar sağlam ambisiyaya malikdirlər və yerli bazarda möhkəmlənmək arzusundadırlar.
Əlavə etmək istəyirəm ki, Alman pavilyonu ilə on beş ildən çoxdur əməkdaşlıq edirik. Bu, belə də davam edəcək, bu sərgi gələn il üçün dəstək proqramına daxil edilib, ona görə də biz daha tez-tez gələcəyik.
Azərbaycandakı sərgi bizim üçün çox vacibdir, bu, marketinqin layiqli elementidir, biz üç gün ərzində əldə etməli olduğumuz canlı əlaqələrin faydalarını başa düşərək burada bir çox iş adamı ilə görüşürük, ziyarətçilərlə həvəslə tanış oluruq.

Azerbaijani exhibitions are the worthy marketing element!
We have brought twelve companies from the machine-building sector; they are represented by the stand that has already become a tradition for BakuBuild. We have been attracted to Azerbaijan year after year, and some of our companies are active in the local machine-building market, mainly in the concrete and water purifier industries. Although the companies are quite new at the exhibition, they are already creating links with design or private companies or government agencies. It is not a coincidence these high-tech companies have come from Germany, where they have already gained popularity. Some companies are first-timers here, they show healthy ambition and intend to consolidate in the local market.
I want to add that it has been over fifteen years that we have been working with the German Pavilion. We intend to keep on doing so; this exhibition has been included in the support program for 2024, so we will be coming over even more often.
The event in Azerbaijan is very significant to us, it is a worthy marketing element; here, we early meet businesspeople and visitors as we fully realize how useful can prove the live contacts we have to establish within these three days.