Leningrad Vilayətinin İxracını Dəstəkləməkdə Effektiv Yanaşma
Leningrad Vilayətinin İxrac Dəstəyi Mərkəzi, regionun kiçik və orta biznesinə ixrac fəaliyyətini “a-dan z-yə” həyata keçirməkdə kömək edir: potensialın qiymətləndirilməsindən başlayaraq, məhsulun ilk dəfə bazara çıxarılmasına qədər.
BakuBuild sərgisində biz dörd şirkəti təqdim edirik.
Sankt-Peterburq şəhərində yerləşən «Novbythim» Açıq Səhmdar Cəmiyyəti, laklar, boyalar, maye tərkibli boyalar, spatula, email və digər təmir materiallarını istehsal edir.
“Franc Gardiner” şirkəti, rulon pərdələrin istehsalçısıdır. Müasir avadanlıqlardan istifadə edərək, yüksək tələblərə cavab verən keyfiyyətli məhsul istehsal edir. Hər bir bazarın tələblərinə uyğunlaşaraq, sərgiyə yerli istehlakçının maraqlarını nəzərə alan məhsul gətiriblər.
Lacovar, bazara laklar, boyalar, gel və email təqdim edir, “Gefest” isə, içəridə yanğın baş verdikdə sürətlə reaksiya verən yeni bir sulama sistemini nümayiş etdirir. Mərkəzimiz, bizə müraciət edən şirkətləri Belarus, Qazaxıstan, Özbəkistan, Çin, Səudiyyə Ərəbistanı, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri kimi bir çox ölkəyə müşayiət edir. Qida sektoru ilə maraqlanan bəzi rus təşkilatlarının Azərbaycan bazarı ilə əməkdaşlıq təcrübəsi var. Bu, Leningrad Vilayətindən ixracın aktiv inkişafına yol açır.
BakuBuild kimi ixtisaslaşmış sərgilər, şirkətlərin xarici bazara çıxması üçün vacib şərtlərdən biridir. Bu platforma, potensial tərəfdaşlar və istehlakçılarla ünsiyyət qurmaq, onların tələblərini öyrənmək üçün imkanlar yaradır.
Mən BakuBuild sərgisində ilk dəfə iştirak edirəm və yalnız müsbət emosiyalar hiss edirəm. Azərbaycan dövlət nümayəndələri və Rusiyanın Azərbaycandakı ticarət nümayəndələri ilə tanış olmaq istəyirəm.
İnanıram ki, bizim biznes missiyamız 2025-ci ildə də Azərbaycanda davam edəcək. Biz rus şirkətlərini yalnız sərgilərdə deyil, digər tədbirlərdə də müşayiət edəcəyik.

Эффектная поддержка экспорта Ленинградской области
Центр поддержки экспорта Ленинградской области помогает малому и среднему бизнесу региона в запуске и развитии экспортной деятельности предприятия «под ключ»: от оценки потенциала до выхода на первую поставку продукции на рынок.
На выставке BakuBuild мы представляем четыре компании.
Петербургский завод клеев и лакокрасочных материалов АО «Новбытхим» производит лаки, краски, морилки, шпатлевки, эмали и другие материалы для ремонта.
Компания Franc Gardiner является производителем рулонных штор. Используя современное оборудование, она производит качественную продукцию, отвечающую высоким требованиям и европейским стандартам. Учитывая потребности любого рынка, компания может подстраиваться под него. Ее представители привезли на выставку продукцию, которая будет интересна местному потребителю.
Lacovar поставляет на рынок лаки, краски, гель и эмаль, а «Гефест» представляет новую оросительную систему, быстро реагирующую на появление пожара в помещении.
Как Центр, мы сопровождаем обратившиеся к нам компании во многие страны: Беларусь, Казахстан, Узбекистан, Китай, Саудовская Аравия, ОАЭ. У некоторых российских организаций, нацеленных на пищевую отрасль, есть опыт взаимодействия с азербайджанским рынком. Благодаря этому идет активное развитие экспорта из Ленинградской области.
Такие специализированные выставки, как BakuBuild – это, прежде всего, важные условия для выхода компаний на зарубежный рынок. Данная платформа создает условия для общения с потенциальными контр-агентами, потребителями, чтобы узнать их запросы.
Я впервые на BakuBuild, и у меня только положительные эмоции. Хотелось бы познакомиться с представителями азербайджанской власти, а также торговыми представителями РФ в Азербайджане.
Уверен, наша бизнес-миссия продолжится в Азербайджане и в 2025 году. Мы будем сопровождать российские компании не только на выставки, но и на другие мероприятия.