Bu sərgidə açar təhvili ev tikmək və onu tam təchiz etmək mümkündür
Şirkətimiz İstanbulda yaşayış evləri tikir. “BakuBuild” sərgisinə Azərbaycanın tikinti bazarı və ölkənizdə tikintidə istifadə olunan tikinti materialları və texnologiyaları haqqında təsəvvür yaratmaq üçün gəlmişik. Bir sıra şirkətlərin günəş enerjisi avadanlığı, izolyasiya sistemləri, binaların istilik sistemləri və s. istehsalı ilə bağlı təklifləri məni çox maraqlandırdı.
Eləcə də, qardaş ölkənin şirkətləri ilə İstanbulda daşınmaz əmlakın satışı üzrə əməkdaşlıq imkanlarını nəzərdən keçiririk. Azərbaycan vətəndaşları Türkiyədə daşınmaz əmlakla çox maraqlanır və biz bu formatda əməkdaşlıq etmək mümkün olan şirkətləri axtarırıq.
"BakuBuild" sərgisində çoxdan və yaxından əməkdaşlıq etdiyimiz Türkiyə tərəfdaşlarımızı görmək xoş idi. Yerli şirkətlərlə daha çox maraqlanırıq. Sərgidə daha çox real layihələr görmək istərdim. Burada tikintidə istifadə olunan bir çox məhsul təqdim olunur. Ancaq bu məhsulların istifadə olunduğu real layihələr yoxdur. Bu layihələri icra edən şirkətin nümayəndəsi olaraq bu sahədə maraqla müqayisəli təhlil aparardım.
Bakıdakı sərgidə hər şeydən çox tikinti ilə əlaqəli sərgilərin bir yerdə birləşdirilməsi bəyəndim. Bu çox rahatdır və yalnız tikinti üçün deyil, həm də yaşayış və iş sahəsinin gələcək təşkili üçün imkanları ümumiləşdirməyə şərait yaradır. Başqa sözlə desək, bu sərgidə bünövrədən dama qədər bir ev tikə və onu tam təchiz edib yaşayış üçün hazırlaya bilərsiniz.

One can build a turnkey home and fully equip it at this exhibition
Our company builds residential houses in Istanbul. We came to the BakuBuild exhibition to get an impression of the construction market in Azerbaijan, the building materials, and the technologies used in the construction industry in your country. I was very interested in getting proposals from several companies producing solar energy equipment, insulation systems, heating systems, etc.
We are also considering the possibility of cooperating with companies from the brotherly country to sell real estate in Istanbul. Real estate in Turkey is popular among Azerbaijani citizens, and we are looking for companies to establish cooperation with in this manner.
At the BakuBuild exhibition, it was a pleasure to see our partners from Turkiye whom we have been working closely with for a long time. We are more interested in local companies. I would like to see more real projects at the exhibition. There are a lot of construction-related products presented here. However, there are no real projects to define the application of these products. As a representative of a company that implements these projects, I would be interested in conducting a comparative analysis in this area.
What I liked most of all at the exhibition in Baku was the combination of construction-related exhibitions at one venue. It is very convenient as it allows us to summarize the opportunities both for construction and further furnishing of living and working space.