Bazarın öyrənilməsi və etibarlı tərəfdaşların axtarılması üçün sərgiyə ehtiyac var
- Mən Rusiyanın divar kağızı və üzlük materialların distribyutoru olan Opus şirkətini təmsil edirəm. BakuBuild sərgisinə bazarı öyrənmək, potensial partnyorları müəyyənləşdirmək və divar kağızı və boyalarımızın Azərbaycanda satışı üzrə işgüzar əlaqələr qurmaqla bağlı gəlmişəm.
Müşahidələrimə görə, Azərbaycanda Amerika, Avropa və Asiyanın bahalı divar kağızları və boya-laklarının kifayət qədər böyük bazarı mövcuddur. Lakin təəssüf ki, məni maraqlandıran divar kağızı seqmenti bu sərgidə o qədər də geniş təqdim olunmayıb.
Ümumilikdə isə, sərgi ekspozisiyaların həcminə və orada təmsil olunan yerli və xarici şirkətlərə görə ən xoş təəssürat yaradır. BakuBuild ilə tərəfdaşlıq sərgisi olan MosBuild sərgisinin daimi iştirakçıları olaraq, biz bu beynəlxalq tədbirlərin əhəmiyyəti və zəruriliyini yaxşı başa düşürük. Sərgilər bizə əlaqələrin və tərəfdaşlıq münasibətlərinin qurulması baxımından fayda verir. Belə ki, sənayenin mövcud tendensiyalarının və inkişaf yollarının təhlili hər zaman həm təcrübəli istehsalçıların, həm də perspektivli investorların gündəmindədir

The exhibition is necessary to study the market and search for reliable partners
- I represent the Russian company Opus, a distributor of wallpaper and finishing materials. I came to the BakuBuild exhibition to explore the market, identify potential partners, and establish business ties to sell our wallpapers and paints in Azerbaijan.
According to my observations, Azerbaijan has a fairly extensive market for expensive American, European, and Asian wallpaper and paint products. Unfortunately, the wallpaper segment I am interested in is not as widely represented at this exhibition.
In general, the exhibition makes the most pleasant impression in terms of the number of expositions and the local and foreign companies represented. As regular exhibitors at the MosBuild exhibition, which partners with the BakuBuild exhibition, we are well aware of the importance and necessity of these international events. The exhibitions guarantee a useful return in the form of networking and establishing partnerships, as the analysis of current trends and ways of developing the industry is always on the agenda of both experienced manufacturers and prospective investors.