Mürəkkəb relyefli ərazilərdə yolların tikintisi
KRK Holdinqin aparıcı şirkəti olan ÖZGÜN İNŞAAT 1993-cü ildə yaradılmışdır. Şirkət tunel, nəqliyyat, infrastruktur, üst quruluş, mədənçıxarma və enerji sahələrində fəaliyyət göstərir. Düzgün metodlar və beynəlxalq keyfiyyət standartları çərçivəsində texnoloji həllər ilə həyata keçirilən layihələrin gözləntilərini və ehtiyaclarını qarşılayarkən şirkət etibarlılığını sübut etmişdir. Özgün İnşaat öz maliyyə gücü, insan resursları zəngin maşın və avadanlıqları ilə təcrübəsi və nou-hau ilə beynəlxalq uğur qazanmışdır.
Şirkət İstanbul Bələdiyyəsi üçün “4.Levent – Taksim Metro Xətti”, “Kadıköy - Kartal Metro Xətti”, “Taksim - Yenikapı Metro Xətti”, “Taksim” kimi müxtəlif layihələri tamamlayarkən Metro İstanbulun əsas hissələrində iştirak etmişdir. – Kabataş Funikulyor Sisteminin tikintisi” və İstanbul Su və Kanalizasiya İdarəsi üçün çoxlu kanalizasiya tunelləri. Bundan əlavə, biz hazırda İstanbul Metrosu “Pendik-Kaynarca-Fevzi Çakmak Metro Layihəsi”nin əsas podratçısıyıq.
Davamlı artıma nail olmaq və yaşana bilən dünya qurmaq məqsədinə nail olmaq üçün biz Azərbaycanda, eləcə də ölkəmizdə bərpa olunan enerji sahəsində, xüsusilə də Günəş enerjisi sahəsində layihələri inkişaf etdirməyə davam edirik. -art yüksək səmərəli günəş texnologiya məhsulları. Biz investisiyalarımız və ümumi quraşdırılmış gücü 72 MVt-a çatan layihələrimizlə Azərbaycanın bərpa olunan enerjisini artırmaq üçün çalışırıq.

Road construction in areas with difficult terrain
ÖZGÜN İNŞAAT, a leading company of KRK Holding, was established in 1993. The company operates in fields of tunneling, transportation, infrastructure, superstructure, mining, and energy. It has proved its reliability while meeting the expectations and the needs of the projects carried out with technological solutions within the scope of correct methods and international quality standards. Özgün İnşaat has achieved international success with its own financial strength, human resources wealth of machinery and equipment as far as its experience and know-how.
The company has taken part in major parts of Metro İstanbul while completing various projects for Municipality of İstanbul, such as “4.Levent – Taksim Metro Line”, “Kadıköy - Kartal Metro Line”, “Taksim - Yenikapı Metro Line”, “Taksim – Kabataş Funicular System Construction” and multiple sewage tunnels for Istanbul Water and Sewerage Administration. Additionally, we are currently the main contractor of the Istanbul Metro “Pendik-Kaynarca-Fevzi Çakmak Metro Project”.
In order to achieve sustainable growth and achieve the goal of establishing a livable world, we continue to develop projects in the field of renewable energy, especially in the field of Solar Energy, in Azerbaijan as well as our country, with state-of-the-art high-efficiency solar technology products. We are working to increase Azerbaijan’s renewable energy with our investments and projects reaching a total installed capacity of 72 MW.