İnşaat sərgiləri yalnız mütəxəssislər üçün deyil, bütün vətəndaşlar üçün də maraqlıdır
- Məni "BakuBuild Sərgisinə" tikinti sənayesində Bakı və Azərbaycanın rayonlarının sürətli inkişaf tendensiyalarına maraq gətirib. Müşahidələrimə görə, qloballaşma və ümumi məlumatlılıq əsrində insanı yeni bir şeylə təəccübləndirmək çox çətindir. Lakin "BakuBuild" sərgisində təmsil olunan, çıxarıla bilən qəlib və monolit mənzillər üzrə ixtisaslaşmış şirkətlər öz yenilikləri ilə təəssürat yaratmağı bacardılar.
Ümumiyyətlə, Azərbaycan fəal inkişaf edir. Şübhəsiz ki, Qarabağın bərpası və yenidən qurulması bütün ölkə üçün böyük əhəmiyyət daşıyır. Buna görə də bu cür sərgilər həm yerli şirkətlərin təşviqi, həm də investisiya cəlbediciliyi olan layihələrin təqdim edilməsi üçün vacibdir.
İnşaat sərgiləri yalnız mütəxəssislər üçün deyil, həm də adi vətəndaşlar üçün də maraqlıdır. Hər kəs evdə təmir edir, bağ tikir və s. Və onlar üçün peşəkar sərgi müasir tendensiyalar, materiallar, avadanlıqlar haqqında geniş məlumat baxımından əsl hədiyyədir.

Строительные выставки интересны не только специалистам, но и всем гражданам
- На выставку BakuBuild меня привел интерес к тенденциям стремительного развития Баку и регионов Азербайджана в строительной отрасли. По моим наблюдениям, в наш век глобализма и всеобщей информированности на выставке удивить человека чем-то новым очень непросто. Но представленные на BakuBuild компании, специализирующиеся в съемной опалубке и монолитном жилье, сумели произвести впечатление своими новинками.
В целом, Азербайджан активно развивается. Безусловно, для всей страны имеет огромное значение восстановление и реконструкция Карабаха. Поэтому подобного рода выставки важны как для продвижения местных компаний, так и для представления проектов с инвестиционной привлекательностью.
Строительные выставки интересны не только специалистам, но и обычным гражданам. Любой человек делает дома ремонт, строит дачу и др. И для них профессиональная выставка – настоящий подарок в плане обширной информации о современных трендах, материалах, оборудовании.